Pamokos – praktiniai užsiėmimai ,,Kas gyvena dantukų karalystėje?“

Sveika mityba turi svarbią reikšmę užkertant kelią burnos ligų išsivystymui. Dėl mitybos įpročių bei gyvenimo stiliaus pasikeitimo (cukraus turinčių produktų vartojimas, dažnas užkandžiavimas) didėja ne tik dantų ėduonies, bet ir nekariozinių danties kietųjų audinių, t.y. erozijų, paplitimas. Pastaruosius pažeidimus sukelia nuolatinis ir tiesioginis rūgštinių medžiagų kontaktas su dantimis, dėl ko vyksta mineralų netekimas danties audiniuose. Rūgštinė aplinka burnoje susidaro dėl dažno ir nereguliaraus saldžių bei rūgščių maisto produktų vartojimo.

                      Rugsėjo mėnesį, visuomenės sveikatos specialistė Vaida Lazauskienė, Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos, Naujosios Ūtos bei Ašmintos daugiafunkcių centrų mokiniams, vedė pamokas – praktinius užsiėmimus apie burnos higieną. Šįkart ypatingai buvo akcentuojamas žalingas cukraus poveikis dantų karieso atsiradimui. Su mažaisiais buvo aptartos pagrindinės dantų valymo taisyklės bei primintos pagrindinės priemonės, reikalingos burnos ertmės priežiūrai. Mokiniai, naudodamiesi mokomuoju dantų muliažu, mokėsi taisyklingai, sukamaisiais judesiais, valyti dantis, tarpdančių siūlu išsikrapštyti tarpdančius bei galiausiai šluojamaisiais judesiais nuvalyti liežuvį. Užsiėmimų dalyviams buvo įteikti knygų skirtukai burnos higienos tema.

                      Tikime, kad nuolatinis prevencinis darbas burnos higienos temomis, leis mokiniams išsiugdyti įprotį reguliariai prižiūrėti dantis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close