Nuotolinė Dr. R. Badaro paskaita ,,Elektroninės cigaretės – mitai ir faktai“

Gruodžio 9 dieną, Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos 7-8 klasių mokiniams, vyko nuotolinės prevencinės paskaitos ,,Elektroninės cigaretės – mitai ir faktai“, kurias vedė gydytojas toksikologas Robertas Badaras.

                      Lektorius  kalbėjo apie elektroninių cigarečių mitus ir faktus, apie jaunų žmonių smalsumą ir draugų įtaką įsitraukiant į šią žalingą ir pavojingą sveikatai priklausomybę. Net 40 procentų pabandžiusiųjų rūkyti elektronines cigaretes tampa priklausomi. Yra žinomi faktai, kad ,,garinimas“ sunkiai prognozuojamas, sukelia ūmius plaučių pakenkimus, elektroninės cigaretės gali sukelti traukulius. Jau konstatuojamos jaunų žmonių mirtys, jauniausiam – 17 metų. Elektroninės cigaretės į Lietuvą atkeliavo ~ 2012 m. , o pats vartojimo pikas pasiektas prieš 3 metus. Visa tai yra nauja ir dėl neišmanymo jas vartojantieji  nesuvokia, kad tai didžiulė grėsmė sveikatai.

                      Džiugu, kad šios paskaitos klausėsi didelis būrys mokinių ir mokytojų. Norisi tikėti, kad po paskaitos mokiniai susimąstys ir bandys atsisakyti šio žalingo įpročio. Dėkojame Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už suorganizuotą naudingą paskaitą.

                     

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close