Mankšta senjorams kurią galite išbandyti namuose

Viso amžiaus žmonėms yra svarbus fizinis aktyvumas, jį reikėtu palaikyti visą gyvenimą ir stengtis būti kuo labiau fiziškai aktyviu, pagal sveikatos galimybes nepriklausomai nuo amžiaus. Fizinio aktyvumo formų ir mankštų būna įvairiausių, jos stiprina kūno raumenis, lavina lankstumą, gerina koordinaciją, laikysena ir emocinę būklę. 

VAIKŠČIOJIMAS

Vaikščiojimas mums yra gyvybiškai būtina fizinė veikla. Vaikščiojimas mažina neigiamas ilgo sėdėjimo pasekmes. Po 10 min. aktyvaus pasivaikščiojimo suintensyvėja raumenų ir kraujotakos veikla, taip pat vaikščiojimo metu didėja žmogaus kūrybingumas. Vaikščiojimas mažina ir psichologinę įtampą, aktyvuoja organizmo veiklą, stimuliuoja imuninę sistemą ir kelia nuotaiką. Vyresniems žmonėms vaikščiojimas reikalingas nes ne tik mažėja svoris ir kraujospūdis, gerėja pusiausvyra ir kt., bet taip pat pagerina atmintį ir pažintines funkcijas. 

JOGA

Viena svarbiausių jogos veiklų yra atsipalaidavimas, sumažinantis stresą ir silpnumą. Joga gerina kvėpavimą, saugo nuo tam tikrų nugaros skausmų, palaiko medžiagų apykaitą, suteikia lankstumo, padidina sąnarių sutepimą, stiprina raumenis. Tikima, kad joga padeda gydyti įvairias ligas, tokias kaip – cukraligė, artritą, astmą, virškinimo sutrikimus ir širdies sutrikimus. 

ŠOKIAI

Nesvarbu ar esate jaunas ar 80 metų šokiai suteikia naudą. Šokiai ne tik gerina emocinę būklę, bet taip pat gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą, gerina pusiausvyrą ir jėgą, stiprina kaulus ir sutepa sąnarius. Šokiai gali išlaikyti amžiną jaunystę, jie intensyviai stabdo senėjimo procesus.

PILATESAS

Pilateso mankšta yra ne tik raumenų treniravimas, lankstumo gerinimas, bet ir kūno pažinimo treniruotė. Taip pat pilatesas gerina emocinę būklę, mažina stresą, Ši mankšta gerina lankstumą, koordinaciją, atsiranda didesnė jėgos ir raumenų ištvermė, stiprinimai visi vidaus raumenys.

TAI CHI

Tai chi yra viena naujausių mankštos rūšių, kuri puikiai tinka vyresnio amžiaus žmonėms. Mažina stresą, lavina kvėpavimą, mažina kraujo spaudimą, padeda kovoti su artrito skausmais, gerina koncentraciją, mažina riziką susirgti alzhaimeriu ir parkinsonu.

VAŽIAVIMAS DVIRAČIU

Reguliarus važinėjimas dviračiu padeda atsipalaiduoti, numesti svorio, užtikrina sveiką širdies ritmą ir puikų plaučių darbą. Važiavimas dviračiu stiprina imunitetą, gerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita, taip stabdydamas senėjimo procesus.

TEMPIMO PRATIMAI SU KĖDE

Šie pratimai skirti lavinti lankstumą ir koordinaciją, stiprinti viso kūno raumenis. Tempimo pratimai su kėde yra lengvesni, suteikiantis atramą todėl lengviau išlaikyti koordinaciją, mažesnė traumų tikimybė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close