LEIDIMŲ-HIGIENOS PASŲ TURĖTOJŲ PAREIGOS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai pastebi, kad dažnai ūkio subjektai ar fiziniai asmenys, nebevykdantys veiklos, nepanaikina ūkinės veiklos leidimo-higienos paso.

Leidimo-higienos paso turėtojas, nusprendęs nutraukti ar laikinai sustabdyti ūkinę komercinę veiklą, kuriai turi išduotą leidimą-higienos pasą, turi pateikti prašymą panaikinti ar sustabdyti leidimo-higienos paso galiojimą leidimą-higienos pasą išdavusiai institucijai (NVSC).

Fiziniai ar juridiniai asmenys, gavę leidimą-higienos pasą, suteikiantį teisę verstis tam tikra ūkine komercine veikla, turėtų nepamiršti ir apie pareigas, kurios nurodytos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. liepos 13 d. įsakyme Nr. V-632 „Dėl Leidimų-higienos pasų išdavimo taisyklių patvirtinimo“.

 

Leidimą-higienos pasą turintys fiziniai ar juridiniai asmenys privalo:

  • laikytis visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, taikomų vykdomai ūkinei komercinei veiklai, bei vykdyti ūkinę-komercinę veiklą tomis sąlygomis, kurios deklaruotos paraiškoje gauti leidimą-higienos pasą;
  • informuoti leidimą-higienos pasą išdavusią instituciją apie pasikeitusias ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sąlygų pasikeitimo. Taip pat ne vėliau kaip per 10 darbo dienų informuoti apie pasikeitusius leidime-higienos pase įrašytus duomenis nuo pasikeitusių duomenų atsiradimo;
  • draudžiama įgalioti ar pagal sutartį perduoti kitiems asmenims teisę verstis turimuose leidimuose-higienos pasuose nurodyta veikla;
  • pateikti vartotojams matomoje vietoje leidimo-higienos paso originalą arba kopiją, jei leidimas-higienos pasas suteikia teisę teikti paslaugas. Skelbiamame leidimo-higienos paso originale ar jo kopijoje turi nesimatyti asmens kodo ir fizinio asmens adreso.

Leidimus-higienos pasus turintys fiziniai, juridiniai asmenys ir jų filialai, atlikę patalpų, kuriose vykdoma ūkinė komercinė veikla ir kurioms yra išduotas leidimas-higienos pasas, rekonstrukciją ar remonto darbus, kuriuos užbaigus būtina nustatyta tvarka statinį pripažinti tinkamu naudoti, privalo nedelsdamas kreiptis į leidimus-higienos pasus išduodančią instituciją dėl naujo leidimo-higienos paso išdavimo.

Iškilus klausimams, kviečiame kreiptis į NVSC Kauno departamentą elektroniniu paštu kaunas@nvsc.lt arba bendruoju konsultacijų telefonu 85 264 96 76.

 

Kontaktai žiniasklaidai 
Kristina Mikalauskienė

Tel. Nr. 8 37 33 16 84; 867653401
El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close