KOKIE SVEIKATOS SAUGOS REIKALAVIMAI TAIKOMI SPORTO KLUBUOSE

NVSC Kauno departamento Prienų skyrius informuoja, kad dėl susidariusios ekstremaliosios situacijos ir paskelbto karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje sporto klubų paslaugos šiuo metu yra uždraustos ir sportu galima užsiiminėti ne daugiau nei 5 asmenims atvirose vietose, išskyrus dviejų šeimų narius, ir laikantis visų operacijų vadovo sprendimų. Tačiau ateis diena, kai sporto klubų paslaugos bus atnaujintos, todėl prieš atnaujinant sporto paslaugų teikimą pravartu prisiminti, kokie sveikatos saugos reikalavimai taikomi sporto klubams ir į ką dabartiniu laikotarpiu reikėtų labiausiai atkreipti dėmesį.

Sporto klubo paslaugos – uždarose patalpose ar jų komplekse juridinių ar fizinių asmenų vykdoma ūkinė komercinė veikla, atlygintinai teikiamos paslaugos, skirtos paslaugų vartotojams mankštintis, fiziniam aktyvumui palaikyti. Sporto klubo paslaugų sveikatos saugos reikalavimus reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 123:2013 „Sporto klubo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“.

 

Reikalavimai sporto klubų paslaugų teikėjams:

  • Sporto klubo paslaugų teikėjas vartotojui privalo suteikti tikslią, išsamią ir teisingą informaciją apie teikiamas paslaugas prieš vartotojui įsigyjant paslaugas;
  • Vidaus taisyklės pateikiamos gerai paslaugų vartotojui matomoje paslaugų teikimo vietoje;
  • Sporto klube turi būti įrengtos šios patalpos: patalpa pratyboms (užsiėmimams), persirengimo patalpa, dušo patalpa, tualetas:
  • paslaugų teikimo vietoje turi būti įmonės pirmosios pagalbos rinkinys, kad esant poreikiui galėtumėte juo nedelsiant pasinaudoti;
  • Svarbu sporto klubuose užtikrinti legioneliozės profilaktikos priemones, tuo tikslu kas 3 mėnesius karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra turi būti profilaktiškai pakeliama iki ne žemesnės kaip 660 C temperatūros ir išlaikoma ne trumpiau kaip 25 min., ne rečiau kaip vieną kartą per metus turi būti atliktas geriamojo vandens mikrobiologinis tyrimas legionelėms nustatyti.

 

Valymas ir dezinfekcija:

  • Patalpų danga turi būti lygi, neslidi, tinkama valyti drėgnai;
  • Sporto klubo patalpos, įrenginiai, inventorius turi būti švarūs, valomi paslaugų teikėjo nustatyta tvarka, patalpoms, įrangai, inventoriui valyti skirtos priemonės turi būti naudojamos pagal paskirtį ir pagal gamintojo nurodytas instrukcijas, naudojami biocidai turi būti nustatyta tvarka autorizuoti;
  • Duše, prausykloje tualete esantys įrenginiai valomi ir dezinfekuojami kasdien, paviršiai, kurie gali liestis su paslaugų vartotojo oda, dezinfekuojami biocidiniais produktais, naikinančiais tuberkuliozės bakterijas, mielinius ir sporas sudarančius grybelius.

Sporto klubuose dirbančių darbuotojų kompetencija:

  • Pratybas (užsiėmimus, treniruotes) vedantys asmenys turi turėti specialųjį kūno kultūros ir sporto išsilavinimą (sporto krypties aukštąjį išsilavinimą) patvirtinančius dokumentus ar Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės išduotą kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą, taip pat išklausę privalomuosius higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos mokymo kursus.

 

Sporto klubų veiklai būtinas leidimas-higienos pasas, kuris parodo, kad paslaugų teikėjas įrengė patalpas, įsigijo įrenginius ir inventorių, atitinkantį nustatytus sveikatos saugos reikalavimus. Dėl to, asmenims, besirenkantiems sporto klubus, siūloma atkreipti į tai dėmesį. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento Prienų skyrius yra išdavęs sporto klubų veiklai du leidimus-higienos pasus: Prienų rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centrui ir Birštono sporto centrui.

Jei turite klausimų, susijusių su sporto klubų veiklą reglamentuojančiais teisės dėl konsultacijos kreipkitės adresu Prienai, J. Brundzos g, 12A, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento Prienų skyrius, tel. (8 319) 51162, el. p. prienai@nvsc.lt .

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel. 8 37 331684; 867653401

El. paštas: kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close