KAUNO LIGONINIŲ ATSTOVAI SPRENDĖ TYMŲ VALDYMO PROBLEMAS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas 2019 m. kovo 14 d. organizavo Kauno miesto teritorijoje esančių ligoninių atstovų pasitarimą tymų valdymo klausimais. Kauno departamento direktoriaus funkcijas laikinai vykdanti Ona Gedgaudienė pasveikino susirinkusius ir padėkojo už aktyvų dalyvavimą, nes tymų protrūkis Kauno apskrityje toliau plinta, todėl būtina kartu aptarti susidariusią situaciją ir laiku spręsti iškylančias problemas.

Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė pristatė tymų protrūkio situaciją Kauno apskrityje ir tymų valdymo priemones, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais. Visų trijų Kauno mieste esančių ligoninių (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų, VšĮ Kauno klinikinės ligoninės ir VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės) atstovai pabrėžė, kad tymai sukėlė didelį pacientų antplūdį ir neišvengiamą ligoninių darbo perorganizavimą.

Aptarus nepalankią epidemiologinę situaciją apskrityje, iškeltos pagrindinės problemos: kad pacientams trūksta informacijos apie teisingą elgesį įtarus susirgimą tymais (saviizoliaciją, medicininių kaukių dėvėjimą) ir kreipimąsi į gydymo įstaigas (pirmiausiai į savo šeimos gydytoją galimai telefonu), todėl būtinas aktyvesnis informacijos teikimas ir glaudesnis bendradarbiavimas.

Pasitarimo metu atkreiptas dėmesys, kad pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų darbo savaitgaliais ir darbo dienomis užtikrinimas, padėtų pacientams suteikti būtinas skubios pokontaktinės imunoprofilaktikos atlikimą per 72 val. po kontakto. Ligoninės šių nemokamų paslaugų suteikti negali.

Kauno departamento direktoriaus funkcijas laikinai vykdanti Ona Gedgaudienė pažymėjo, kad pasitarimas  pasiekė savo tikslų ir leis imtis tinkamų priemonių problemų sprendimui. Tačiau įstaigų dar laukia dideli iššūkiai suvaldyti susidariusią situaciją.

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close