Ką pravartu žinoti apie pakuotės lapelį perkant vaistus?

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) primena, kad pacientas, pirkdamas vaistus, privalo gauti apie juos visą reikalingą informaciją. Tokia informacija pateikiama lietuvių kalba Lietuvos ar Europos Sąjungos vaistinių preparatų registruose esančių vaistinių preparatų pakuotės lapeliuose. Tačiau VVKT pabrėžia, kad pacientas turi teisę reikalauti, jog vaistininkas, parduodamas ir ne lietuvių kalba paženklintą vaisto pakuotę (išskyrus vardinius vaistinius preparatus), pateiktų pakuotės lapelį lietuvių kalba.

Vaistininkas tai privalo padaryti.

Pakuotės lapelis pacientui turi būti pateikiamas ir tuomet, kai parduodama ne pilna vaisto pakuotė, o pavyzdžiui, tik viena lizdinė plokštelė.

VVKT primena pacientams, kad esant nusiskundimų ar siūlymų dėl vaistininkų aptarnavimo, dėl pateikiamos informacijos apie vaistą, norima pasitikslinti vaisto kainą, rekomenduojama kreiptis į vaistinės farmacinės veiklos vadovą ar jo įgaliotą farmacijos specialistą arba savo pageidavimą išdėstyti raštu.

Jei vaistinės siūlomi sprendimai pacientų netenkina, rekomenduojama kreiptis į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) telefonu (8 5) 263 92 64 arba el. paštu vvkt@vvkt.lt.

VVKT darbo laikas: pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais – 8-17 val., antradieniais – 8-19 val., penktadieniais – 8-1545 val.

VVKT ir SAM Spaudos tarnybos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close