Menu Close

Jiezno ir Stakliškių seniūnijose vyko užsiėmimai

Gruodžio 9 d. Jiezno ir Stakliškių seniūnijose vyko praktiniai užsiėmimai dabar ypač aktualia tema – peršalimo ligų ir gripo profilaktika. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Asta Gataveckienė susirinkusioms klausytojoms papasakojo, kad peršalimas prasideda lėtai, praėjus dviems ar trims dienoms po to, kai žmogus užsikrečia virusu. Peršalimą gali sukelti keli šimtai skirtingų virusų. Dažniausi peršalimo požymiai: čiaudulys, sloga, galvos ir / ar gerklės skausmas, kosulys ir bendras silpnumas. Gali pakilti ir kūno temperatūra. Šie simptomai dažniausiai trunka ne ilgiau kaip savaitę. Gripo pradžia yra labai staigi ir stipri, dažnas net gali pasakyti valandą, kada jis užklupo. Gripui yra būdingas didelis bendras silpnumas ir nuovargis, šaltkrėtis, karščiavimas – daugiau nei 38°C, raumenų, galvos ir gerklės skausmas, kosulys, nemalonus jausmas krūtinėje. Tiek peršalimą sukeliantys virusai, tiek gripo virusas plinta lašeliniu būdu per orą. Gripu galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę.

Norint apsisaugoti nuo peršalimo ar gripo renginio dalyvėms specialistė rekomendavo: dažnai plauti rankas; vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis; vengti masinio žmonių susibūrimo vietų; kosint ir čiaudint prisidengti burną; neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos; gerai vėdinti patalpas, jas dažnai valyti drėgnu būdu; susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose; stiprinti organizmą visus metus, sportuoti, vengti streso, tinkamai maitintis.

Taip pat buvo priminta, kad gripą ir peršalimą dažniausiai sukelia virusai, kurių antibiotikai neveikia. Antibiotikai nemažina karščiavimo ir nemalšina tokių simptomų kaip kosulys ar čiaudulys. Jie veiksmingai kovoja tik su bakterijų sukeltomis ligomis. Nepagrįstai ar netinkamai vartojant antibiotikus, bakterijos tik tampa jiems atsparios. Antibiotikai nepadeda sergant gripu ar peršalus. Gydymą antibiotikais gali skirti tik gydytojas, negalima jų vartoti savo nuožiūra. Labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų – suvartoti visus skirtus antibiotikus, vartoti vienodais laiko tarpais. Antibiotikai nemalšina skausmo ir negydo visų ligų. Taip pat po praktinio užsiėmimo Stakliškių seniūnijoje dar vyko ir protų mūšis „Gripui – NE!”.

Skip to content