Jiezno gimnazijoje vyko praktiniai užsiėmimai ,,Sveiki dantukai – graži šypsena“

2020 m. lapkričio 16, 17, 23 d. Prienų rajono Jiezno gimnazijos Ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Ežiukų“, „Boružiukų“, „Zuikučių“ bei priešmokyklinio ugdymo grupėse, 2 ir 3 klasėse vyko pamokos-praktiniai užsiėmimai „Sveiki dantukai – graži šypsena“. Užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos specialistė Eglė Orechovienė. Pamokų tikslas – ugdyti tinkamus burnos higienos įgūdžius, formuoti teisingą  požiūrį į vaikų burnos sveikatą ir galimybę išsaugoti sveikus dantis.

Darželinukams ir pradinukams akcentuota, kad burnos ir dantų sveikatai neigiamą įtaką daro netinkama ar netaisyklinga burnos higiena, gausus ir dažnas saldumynų vartojimas, dažnas užkandžiavimas, gazuoti saldieji vaisvandeniai. Šis maistas ir gėrimai sudaro apnašas ant dantų, kurioms kaupiantis dantų emalis ilgainiui pradeda gesti.

Atkreiptas vaikučių dėmesys į tai, jog norint, kad dantukai kuo ilgiau išliktų sveiki, turime tinkamai jais rūpintis. Burnos ir dantų higienos procedūros padės išvengti dantų ėduonies, palaikys sveikas dantenas. Užsiėmimų metu ant didelio pliušinio krokodilo dantų muliažo  specialistė mokė kaip taisyklingai reikia valyti dantis, darželinukai žiūrėjo filmuką Kakė Makė „Kas yra pieniniai dantukai, kaip juos prižiūrėti“, pradinukai atliko užduotėles knygelėse „Asmens higiena“ burnos higienos tema. Pamokos pabaigoje dalyvavusiems vaikučiams buvo įteiktos atsiminimo dovanėlės – tarpdančių siūlai, smėlio laikrodukai, raktų pakabukai, dantų šepetėliai.

Sveiki vaikų dantys  – tai vienas iš didžiausių vaikų sveikatos veiksnių. Svarbu ankstyva ir teisingai suformuota burnos higienos priežiūra vaikams – galimybė turėti sveikus dantis visą savo gyvenimą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close