Įvyko konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai“ pirmasis etapas

Lapkričio 9 dieną, Prienų kultūros ir laisvalaikio centre įvyko Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I etapas. Renginio pradžioje vyko komandų prisistatymai. Jų metu dalyviai deklamavo eilėraščius apie vitaminus, apie daržoves ir vaisius, skandavo skanduotes. Konkurso metu dalyviai turėjo įveikti pačias įvairiausias užduotis: atsakyti į klausimus kokiomis ligomis galima užsikrėsti įsisiurbus erkei, kiek rekomenduojama vartoti druskos, išvardinti Lietuvoje augančias daržoves, parašyti kokią ligą sukelia vitaminų stoka bei išvardinti kokių produktų nerekomenduoja dažnai valgyti. Komandos turėjo sukurti ir parašyti renginio „Sveikas maistas – sveikas žmogus“ veiklos planą, kaip pravestų renginį. Komandoms taip pat teko atlikti užduotį žalingų įpročių tema. Visi dalyviai atlikinėjo užduotį iš pirmos pagalbos, pateikė atsakymus kaip suteikti pirmąją pagalbą apsiplikinus verdančiu vandeniu. Komandų kapitonai paragavę 4 rūšių arbatas, pateikė jų pavadinimus.

Konkursas neapsiėjo ir be sportinių užduočių, kurios reikalavo vikrumo ir greitumo. Daug džiugių emocijų dalyviams teikė estafetės. Joms buvo parinktos užduotys su lankais, kėgliais. Dalyviams teko nuo starto linijos iki estafetės pabaigos nueiti „tiptop“ žingsniu, nugriauti kėglius, antriesiems dalyviams tuos kėglius pastatyti. Antrosios sportinės užduoties metu dalyviai nuo starto šokavo padarę „zuikučio laikyseną“ iki žymeklio, jį apšokavo ir grįžo atgal. Rungtys pareikalavo ne tik greičio ir vikrumo, bet ir atidumo, tikslumo ir dėmesingumo.

Į konkursą vaikus atlydėję pedagogai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai taip pat turėjo atlikti užduotis.  Pirmoje užduotyje reikėjo parašyti kiek turi sverti pradinuko tuščia ir pilna kuprinė. Na, o antroje užduotyje pateikė reikalavimus ir rekomendacijas taikomas mokyklinei kuprinei.

Visi dalyviai stengėsi įrodyti, kad moka rūpintis savimi, saugoti ir stiprinti savo sveikatą, įgytas sveikatos žinias geba taikyti praktiškai, yra fiziškai aktyvūs ir kūrybingi. Netrūko azarto ir geros nuotaikos. Už dalyvavimą konkurse dalyviai buvo apdovanoti atšvaitais, gertuvėmis, medaliais, diplomais, puodeliais, sportiniais krepšiais bei tušinukais. Visi mokiniai bei mokytojai džiaugėsi, kad vyksta tokie konkursai, kurie praturtina dalyvių žinias apie sveiką gyvenseną, sveikatą palaikančius ir stiprinančius veiksnius ir žinoma praskaidrina nuotaiką bei suteikia  gerų emocijų.

 

             

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close