INFORMACIJA VERSLO SUBJEKTAMS, KURIE PANUOJA VYKDYTI IKIMOKYKLINIO/PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VEIKLĄ

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai verslo subjektams siūlo atkreipti dėmesį į dažniausiai pasitaikančias problemas išduodant leidimą-higienos pasą ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo veiklai.

Dažniausiai išduodant leidimus-higienos pasus iškyla problemos, kuomet vaikų darželio patalpos  numatomos įrengti ne mokslo paskirties patalpose, o steigėjai yra nevalstybinės įstaigos.

Norint vykdyti ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo veiklą privaloma prieš tai  gauti leidimą higienos pasą. Pasitaiko atvejų, kai jau vykdant veiklą kreipiamasi į NVSC su prašymu gauti leidimą-higienos pasą ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo veiklai, kuomet įvykdyti visus reikalavimus jau būna sudėtinga. Todėl pirmas  žingsnis prieš pradedant vykdyti ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo veiklą yra teisingai pasirinkti patalpas.

Dažniausios problemos:

– natūralaus apšvietimo koeficiento dydžio neužtikrinimas. Grupių žaidimų patalpose/erdvėse, kūno kultūros ir (ar)muzikos salėje natūralios apšvietos koeficientas turi būti ne mažesnis kaip 1,5 proc., toliausiai nuo lango nutolusiame taške. Taip pat šių patalpų lokalizacija pagal pasaulio šalis turi būti tokia, kad nepertraukiamos insoliacijos trukmė grupių žaidimų patalpose / erdvėse nuo kovo 22 d. iki rugsėjo 22 d. turi būti ne trumpesnė kaip 2,5 val.

– laiptų, laipų turėklų ir laipų aikštelių įrengimas. Draudžiama įrengti sraigtinius i laiptus, kurių pakopos yra siaurėjančios, taip pat horizontalaus dalijimo aptvarus ir turėklus.

– netinkamas vaikų tualetų-prausyklų bei personalo tualeto įrengimas. Vaikų tualeto-prausyklos patalpa turi būti įrengta tame pačiame aukšte kaip ir šių grupių žaidimų-miegamojo/poilsio patalpos/erdvės ir nuo jų nutolusi ne daugiau kaip 50 m bei pasiekiama vaikams bet kuriuo metu nepereinant per kitų grupių žaidimų-miegamojo/poilsio patalpas/erdves. Sanitarinių įrenginių skaičius skaičiuojamas pagal planuojamą sąrašinį vaikų skaičių ir turi būti ne mažesnis kaip 1 unitazas septyniems vaikams (išskyrus grupes, kuriose ugdomi vaikai iki 3 metų amžiaus), 1 praustuvė penkiems vaikams, 1 pusvonė su lanksčiu dušo rageliu tualeto-prausyklos patalpoje (išskyrus priešmokyklinio ugdymo grupes). Grupės, kurioje ugdomi vaikai iki 3 metų amžiaus, tualeto-prausyklos patalpoje įrengiama ne mažiau kaip 1 unitazas. Jeigu naudojami naktipuodžiai, tualetuose-prausyklose turi būti sąlygos naktipuodžiams plauti (pvz., įrengtas naktipuodžių plovimo įrenginys ar tam skirta praustuvė). Tualetai darbuotojams privalo būti įrengiami ne grupės tualeto-prausyklos patalpose.

Leidimų-higienos pasų išdavimo tvarka reglamentuota Leidimų-higienos pasų išdavimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. liepos 13 d. įsakymu Nr. V-632 „Dėl Leidimų-higienos pasų išdavimo taisyklių patvirtinimo“. Ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo veiklos sąlygų reikalavimai nustatyti Lietuvos higienos normoje HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.

NVSC nuolat teikia metodinę pagalbą ūkio subjektams, juos konsultuoja visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų įgyvendinimo klausimais bendruoju telefono numeriu (8 5) 264 96 76.

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close