INFORMACIJA DĖL ORO UŽTERŠTUMO KAUNE

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas praneša, kad šiandien Kaune (Petrašiūnų stotelėje) viršijant nustatytas kietųjų dalelių (KD10) normas, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų veikla lauke neorganizuojama (HN 75:2016) ir mokinių kūno kultūros pratybos negali vykti lauke (HN 21:2017).

Kietosios dalelės – sveikatai kenkiantis oro teršalas

Kietosios ore sklandančios dalelės turi poveikį gyventojų centrinei nervų sistemai, gali dirginti akių, nosies ir gerklės gleivinę, sukelti kvėpavimo sutrikimus bei įtakoti širdies ir kraujagyslių ligų paūmėjimą.

Oro taršai ypač jautrūs kūdikiai ir vaikai iki 5 metų amžiaus, nėščios moterys, vyresnio amžiaus asmenys.

Padidėjus oro taršai gyventojams patariama:

  • riboti darbinę veiklą ir fizinį aktyvumą lauke;
  • vaikams neorganizuoti kūno kultūros pratybų lauke;
  • mankštintis uždarose patalpose ar vietose, kurios yra atokiau nuo judrių gatvių;
  • neatidarinėti orlaidžių, langų;
  • sergantiems lėtinėmis ligomis pasirūpinti vaistų atsarga;
  • blogai pasijutus kreiptis į gydytoją.
  • Platesnė informacija http://gamta.lt

Ugdymo įstaigoms patariama:

Kiekvieną dieną siūlome susipažinti su aplinkos oro kokybės stebėsenos informacija, esančia Aplinkos apsaugos agentūros interneto svetainėje, skiltyje „Oro kokybė šiandien“. Pastebėjus padidėjusį oro užterštumą, užtikrinti, kad vaikai nebūtų vedami į lauką.  Žiūrint oro užterštumą, atkreipti dėmesį į artimiausiai esančią stotelę.

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close