Globos ir slaugos įstaigų darbuotojams – rekomenduojami apsaugos priemonių naudojimo lygiai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), bendradarbiaudama su ekspertais ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), nustatė du saugumo lygius, apibrėžiančius, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai. Šie rekomendacinio pobūdžio saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į darbuotojų darbo specifiką.

REKOMENDUOJAMI ASMENS APSAUGOS NAUDOJIMO LYGIAI

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, toks lygių išskyrimas neabejotinai turėtų palengvinti kasdienį darbą, apsisprendžiant, kada ir kokias saugos priemones naudoti. 

„Būtent socialines paslaugas teikiantieji yra tie, kuriems itin dažnai tenka dirbti su labiausiai koronaviruso pažeidžiamais žmonėmis, tai yra, sergančiais lėtinėmis ligomis, vyresnio amžiaus. Tad, nors šie lygiai yra rekomendacinio pobūdžio, tačiau labai kviečiu įstaigų vadovus, darbuotojus susipažinti su šiomis rekomendacijomis ir į jas atsižvelgti. Saugokime vieni kitus“, – sako ministras A. Veryga.

Pirmasis saugumo lygis turėtų būti taikomas, kai paslaugos teikiamos vadinamajam „švariam“ srautui, t. y. žmonėms, kuriems nėra pasireiškęs karščiavimas ir ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymiai. Antrasis saugumo lygis – kai paslaugos teikiamos įtariamiems sergantiems koronavirusine infekcija (COVID-19) arba tiems, kurie yra apgyvendinti izoliavimo patalpose, nors jiems infekcijos požymiai nėra pasireiškę. 

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close