GEGUŽĖS MĖNESĮ MINIMA PASAULINĖ ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO DIENA

Jau nuo 2012 metų, gegužės mėnesį minima šiaurietiškojo ėjimo diena. Šiaurietiškojo ėjimo diena – tai vaikščiojimo technikos (papildomai remiantis specialiomis lazdomis) paminėjimo diena, skirta žmonėms visame pasaulyje: bet kokio amžiaus, skirtingo fizinio pajėgumo ir skirtingų sugebėjimų.

Paprastai tūkstančiai dalyvių visame pasaulyje išeina į gatves, takus, parkus, miškus ir kitur pasidžiaugti šia diena, taip propaguodami ir skatindami fizinį aktyvumą. Šiais metais, atsižvelgiant į pasaulinę COVID-19 pandemiją tokios galimybės nėra, tačiau net ir tokiu metu svarbu nepamiršti judėjimo svarbos. Stenkitės judėti kiekvieną dieną (ypač naudinga lauke) nepriklausomai nuo oro. Žinoma, šiuo metu reikėtų rinktis atokesnes vietas gamtoje ir laikytis visų saugumo reikalavimų.

Primename, kiek daug naudos mums gali duoti vaikščiojimas su lazdomis 🙂
Šiaurietiškasis ėjimas yra efektyvesnis už klasikinį vaikščiojimą ir teigiamai veikia daugelį organizmo sistemų:
*sumažėja širdies susitraukimų dažnis ramybės būsenoje;
*sumažėja pakilęs arterinis kraujospūdis;
* su laiku padidėja bendras fizinis pajėgumas,
*teigiamai pakinta gliukozės lygis kraujo plazmoje;
*per ilgesnį laiką teigiamai pakinta kūno audinių sudėtis ir KMI; *pagerėja pusiausvyra;
*pagerėja įvairiomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis sergančių pacientų būklė bei gyvenimo kokybė;
*sumažėja tikimybė susirgti osteoporoze;
*padidėja raumenų jėga, ištvermė ir raumenų masė; *šiaurietiškasis ėjimas teigiamai veikia stuburą, todėl jis sėkmingai praktikuojamas esant lėtiniams kaklo ir nugaros skausmams;
*padidėja kojų ir rankų sąnarių lankstumas bei dubens funkcionalumas, sumažėja skausmai;
*pagerėja laikysena;
*padeda mažinti patiriamą stresą, nerimą, depresiją;
*gerėja miego kokybė;
*taip pat sudeginama daugiau kalorijų, lyginant su paprastu vaikščiojimu.

Taigi, kas dar nevaikščiojate šiaurietiškojo ėjimo žingsneliu, kviečiame pradėti, nes nauda organizmui nenuginčijama. Taip pat informuojame, kad Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuras šiaurietiškojo ėjimo mokymus vėl pradės vesti nuo birželio mėnesio 🙂
O kol kas dalinamės mokomuoju vaizdo įrašu. Žiūrėdami ir turėdami specialias šiaurietiškojo ėjimo lazdas, galite pasimokyti šiaurietiškojo ėjimo technikos. Spauskite čia.

Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuro informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close