Duris atvėrusios gydymo įstaigos turės didinti paslaugų apimtis

Gydymo įstaigos, vėl atveriančios duris pacientams, palaipsniui turės didinti teikiamų planinių paslaugų apimtis. Numatyta, kad praėjus dviem savaitėms nuo paslaugų atnaujinimo jos turės dirbti ne mažesniu nei 80 proc. pajėgumu per dieną, skaičiuojant nuo maksimalių jų galimybių. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, jei įstaiga įprastai per dieną gali planinėms konsultacijoms priimti 150 pacientų, praėjus dviem savaitėms po paslaugų atnaujinimo konsultuojamų pacientų skaičius turėtų būti ne mažesnis nei 120.

Tuo metu, pirmajame etape, t. y. iškart atnaujinant paslaugas, įstaigoms ir toliau rekomenduojama išnaudoti pusę – 50 proc. – pajėgumų. Turimus pajėgumus numatyti didinti palaipsniui.

Primename, kad, atsižvelgiant į koronaviruso infekcijos situaciją Lietuvoje bei siekiant kuo greičiau atnaujinti pacientams planinių gydymo paslaugų teikimą ligoninėse, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gerokai sumažino joms keliamus reikalavimus dėl turimos medicinos įrangos rezervo.

Svarbu tai, kad atnaujinusios planinių paslaugų teikimą ligoninės per 2 savaites turės pasiekti nustatytą rodiklį – planinėms paslaugoms teikti naudoti ne mažiau 80 proc. infrastruktūros, t. y. lovų, medicinos įrangos ir pan.

Pavyzdžiui, nuo šiol paslaugų teikimą organizuojančios ligoninės privalės užtikrinti, kad jų veikimo teritorijoje esančių gydymo įstaigų rezerve koronavirusu užsikrėtusiems pacientams priimti būtų ir mažiau, nei iki šiol lovų su dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatais bei lovų su deguonies tiekimu. Tai yra ne mažiau kaip 5 (vietoj 50) lovos su dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatais ir ne mažiau kaip 30 (vietoj 300) lovų su deguonies tiekimu, skaičiuojant 1 mln. gyventojų.

Taip pat nuspręsta didinti medicinos įrangos koronaviruso infekcija sergančius pacientus gydančiose ligoninėse kiekį. Taip pat nustatyti siektini lovų, prie kurių tiekiamas deguonis, rodikliai.

Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. kovo 16 d. 00:00 val. iki 2020 m. birželio 16 d. 24:00 val.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close