DARŽELYJE „SAULUTĖ” VYKO PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVARIOS RANKELĖS“

Dauguma ant mūsų rankų odos besidauginančių mikroorganizmų yra labai pavojingi sveikatai, nes gali sukelti sunkias ligas. Geriausias būdas jų išvengti – tinkama rankų higiena.

Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių galima susirgti įvairiomis ligomis, tokiomis kaip salmoneliozė, virusinis hepatitas A, rotavirusinė liga ir kitomis. „Vaikai, žaisdami kačių, šunų išmatomis užterštose smėlio dėžėse, ir neplaudami rankų, nesunkiai gali užsikrėsti echinokokoze, toksoplazmoze bei kitomis parazitinėmis užkrečiamosiomis ligomis. Kadangi nuo daugelio užkrečiamųjų ligų (ypač žarnyno infekcijų) skiepų nėra, švarios rankos yra pagrindinė profilaktikos priemonė“.

Rankų plovimas muilu ir vandeniu yra vienas pigiausių ir efektyviausių būdų apsisaugoti nuo šių ligų, nes plaunant rankas su muilu nuo jų pašalinama apie 90 proc. žmogaus sveikatai pavojingų bakterijų ir virusų, kurie, mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, ant rankų odos gali išgyventi gana ilgą laiką, pavyzdžiui, žarninės lazdelės (E. coli) apie 1 val. 30 min., auksinis stafilokokas (S. aureus) – 2 val. 30 min., rotavirusas – 4 val. 20 min.

Prienų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ vyko pamokėlės „Švarios rankelės“. Žiūrėjome kaip atrodo įvairūs virusai ir bakterijos, kalbėjome kada reikia rankas plauti, aiškinosi, kad labai svarbu maistą valgyti švariomis rankomis, taip pat labai svarbu gerai nuplauti vaisius ir daržoves neliesti akių ir burnos, jeigu rankos neplautos, mokėmės čiaudėjimo kosėjimo etiketo taisyklių. Mokėmės, kaip tinkamai ir kokia tvarka reikia plauti rankas, kiek laiko jas plauti, kaip nuplovus jas nuvalyti. Kad pamokėle neprailgtų pažaidėme aktyvų žaidimą „Ranka – pėda“, o pajudėję nusprendėme kad rankelės labai purvinos, ir ėjome jas taisyklingai nuplauti.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close