COVID-19 LIGOS EPIDEMIOLOGINĖ SITUACIJA IR MOKAMŲ LABORATORINIŲ TYRIMŲ GALIMYBĖS KAUNO APSKRITYJE

Informuojame, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamentas Kauno apskrityje iki 2020-06-04 registravo 142 susirgimus COVID-19 liga. Daugiausia asmenų sirgo Kauno mieste 94 ir Kauno rajone 21, Jonavos rajone 10, Raseinių rajone 6, Prienų rajone 5, Kaišiadorių rajone 4 ir Kėdainių rajone 1. Tik Birštono savivaldybėje niekas nesusirgo. Sergamumo rodiklis didžiausias taip pat Kaune – 3,3 atvejo 10 000 gyventojų ir Jonavos rajone 2,43 atvejo. Dauguma susirgusiųjų jau yra pasveikę, jie sudaro 86,6 proc. visų susirgusiųjų.

Pagal susirgusiųjų amžių daugiausia atvejų registruota 17–30 metų amžiaus grupėje 36 susirgimai ir 41–50 m. grupėse – 33 susirgimai. Sergamumo rodiklis didžiausias 41–50 m. amžiaus grupėje – 4,6 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Jauniausiam ligoniui – 11  m., vyriausiam – 92 m. Susirgusiųjų amžiaus vidurkis 46 m., pasveikusiųjų – 43,7 m.

Skirtumas tarp susirgusiųjų moterų ir vyrų keletas atvejų, tačiau vyrų sergamumo rodiklis didesnis 2,6 lyginant su moterų 2,5 atvejo 10 000 gyventojų.

71 proc. susirgusiųjų (101 asmuo) sirgo gana lengvai ir gydosi ambulatoriškai, 29 proc. buvo gydomi ligoninėje (41 asmuo).

Kauno apskrityje vidutiniškai sergama 24,8 dienos nuo susirgimo (simptomų atsiradimo). Trumpiausiai sirgo 13 dienų, ilgiausiai 47 d.

Daugiausia susirgimų registruota kovo mėnesį – 69 ir balandžio – 51. Per gegužės mėnesį Kauno apskrityje registruota 19 naujų susirgimų, 15 susirgimų Kaune, trys Kauno r. ir vienas kitos apskrities gyventojas.

Iš viso registruoti 4 mirties nuo COVID-19 ligos atvejai, nuo balandžio 4 d. iki gegužės 6 d. Mirusieji sirgo lėtinėmis ligomis ir buvo vyresni nei 70 m. amžiaus.

 

Tarp susirgusiųjų nustatyta 21 sveikatos priežiūros darbuotojas, iš kurių 15 jau pasveikę.

Dviejose Kauno ligoninėse užregistruoti COVID-19 ligos protrūkiai. 8 susirgusieji registruoti nuo gegužės 5 d. iki 8 d. ir 5 susirgimai kitame protrūkyje nuo gegužės 17 d. iki 26 d. šiuose protrūkiuose susirgo 7 pacientai ir 6 sveikatos priežiūros darbuotojai. Laimei, protrūkiai neišplito ir buvo laiku suvaldyti.

 

Paskutinis COVID-19 ligos atvejis apskrityje registruotas 2020-05-26.

 

Kaip informavo NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Kristina Rudžinskaitė, atliekant COVID-19 ligos atvejų židinių epidemiologinę diagnostiką nustatyta, kad 67 susirgusieji (47 proc.) užsikrėtė už Lietuvos ribų, 65 susirgusieji (45 proc.) nebuvo išvykę iš Lietuvos, bet bendravo su grįžusiais arba sergančiais asmenimis. 31 susirgęs susijęs su septyniais protrūkiais (22 proc.). 10 susirgusiųjų užsikrėtimo šaltinio nustatyti nepavyko. Iš viso 1 144 artimą sąlytį turėję asmenys turėjo izoliuotis iki 14 dienų nuo paskutinio sąlyčio dienos.

 

Numatyta, kad šiuo metu penkios privačios laboratorijos turi teisę atlikti mokamus tyrimus koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti. Pačios laboratorijos paima ėminį ir atlieka jo ištyrimą, tad asmenys, norintys išsitirti, turėtų kreiptis tiesiogiai į jas, tam jokio siuntimo nereikia. Tyrimo kainą taip pat nustato pačios tyrimus atliekančios laboratorijos, o ne valstybė. Tyrimus šiuo metu gali atlikti UAB „Baltics Medics“, UAB „Diagnostikos laboratorija“, UAB „Medicina practica laboratorija“, UAB „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“, UAB „Invitro diagnostika“, dvi iš šių laboratorijų paslaugas teikia ir Kauno mieste.

Atkreipiame dėmesį, kad nustatyta tvarka Valstybės biudžeto lėšomis tiksliniai ir profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 ligos sukėlėjo nustatymo ir toliau atliekami, pavyzdžiui jaučiantiems ligos simptomus bei kitiems asmenims, priklausantiems tirtinų asmenų grupėms.

 

 

 

Pagarbiai,

 

Orina Ivanauskienė

Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Kauno departamentas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close