COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) susirgę gyventojai raginami pildyti anketą savarankiškai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai primena, kad kiekvienas Kauno apskrities gyventojas, susirgęs COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), gali svariai prisidėti prie infekcijos plitimo stabdymo savarankiškai užpildydamas anketą NVSC interneto puslapyje, adresu https://atvejis.nvsc.lt/

Anketa skirta epidemiologinei informacijai apie COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) užsikrėtusius gyventojus rinkti ir naudojama siekiant stabdyti koronaviruso plitimą. Gyventojai nurodę, kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą ir pateikę kitą svarbią epidemiologinę informaciją apie save, prisideda prie greitesnio riziką užsikrėsti turėjusių asmenų informavimo, jų izoliavimo. Tokiu būdu efektyviai stabdomas viruso plitimas visuomenėje bei padedama operatyviau išsiaiškinti galimas viruso plitimo vietas bei užsikrėtimo aplinkybes.

Anketa – nesudėtinga

Anketa yra tokia pati, kokią įprastai pildo ir epidemiologinį tyrimą atliekantis NVSC specialistas. Pildant reikia:

  • Nurodyti kokiomis aplinkybėmis gyventojas užsikrėtė.
  • Apibūdinti jaučiamus simptomus
  • Pateikti darbovietės duomenis.
  • Pažymėti vietas, kur gvventojas lankėsi.
  • Įvertinti turimas sąlygas izoliuotis.
  • Nurodyti sąlytį turėjusius žmones.
  • Pateikti kitą epidemiologams svarbią informaciją.

Pateikiant duomenis savarankiškai galima neskubant ir be streso apgalvoti visas užsikrėtimo aplinkybes, kitą svarbią informaciją. Pateikti anketą ligonis gali bet kuriuo, jam patogiu laiku, nelaukiant NVSC specialistų skambučio.

Trukmė trumpesnė nei pokalbis telefonu

Duomenų pateikimas gali užtrukti iki 15 minučių, todėl ligoniai savarankiškai užpildydami anketą taupo savo ir NVSC darbuotojų laiką. Be to asmenų savarankiškai pateikiami duomenys bus tikslesni ir detalesni. Išvengiama klaidų, kurios dažnai gali pasitaikyti vykdant apklausą telefonu, pvz.: netinkamai nugirstas vardas, pavardė, susirgimo ar sąlyčio datos.

Tam, kad pildyti anketą būtų paprasčiau, COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) susirgusiajam pirmiausia rekomenduojama atidžiai peržiūrėti vaizdo instrukcijas, kurias galima rasti https://youtu.be/upoZE8a5M5k

Kilus klausimams dėl anketos pildymo Kauno apskrities gyventojai visuomet gali kreiptis bendruoju NVSC konsultacijų telefonu (8 5) 264 9676.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close