Beržyno parko tvenkinyje maudytis nesaugu

 

Visuomenės sveikatos biuras kartu su Nacionaline visuomenės sveikatos laboratorija maudymosi sezono metu stebi Beržyno parko tvenkinio ir Jiezno ežero, naudojamo visuomenės poreikiams, vandens kokybę. 2020 m. liepos 16 d. buvo paimti vandens mėginiai iš abiejų vandens telkinių, tačiau gauti Beržyno tvenkinio vandens kokybės rezultatai viršijo mikrobiologinių parametrų normas, todėl liepos 23 d. buvo paimti pakartotiniai vandens mėginiai iš minėto tvenkinio.

Beržyno parko tvenkinio vandens kokybė neatitinka higienos normų reikalavimų. Šio tvenkinio vandens vienas iš mikrobiologinių parametrų viršija leistiną normą: žarninių enterekokų – 85 KSV/100 ml (norma – 100 KSV/100 ml), o žarninių lazdelių (Escherichia coli) – 2400 KSV/100 ml (norma – 1000 KSV/100 ml), todėl jame maudytis nesaugu. Rekomenduojame gyventojams atsižvelgti į vandens kokybės rezultatus ir atsisakyti maudynių šiame tvenkinyje. Linkime saugaus poilsio!

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close