Anoniminiai Alkoholikai (AA)

Tai draugija vyrų ir moterų, kurie dalijasi savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, norėdami padėti sau ir kitiems sveikti nuo alkoholizmo.

  • Vienintelė sąlyga būti draugijos nariu – noras mesti gerti. Anoniminiai alkoholikai nemoka nei stojamojo, nei nario mokesčio.
  • Anoniminių alkoholikų draugija nesusijusi su jokiomis sektomis, tikybomis, politika, organizacijomis ar įstaigomis, vengia bet kokių ginčų, neremia jokių judėjimų ir jiems neprieštarauja.
  • Pagrindinis tikslas – būti blaiviems ir padėti kitiems alkoholikams pasiekti blaivybę.

Visi, kurie nusprendžia apsilankyti AA susitikimuose yra įsitikinę, jog savo potraukio alkoholiui negali kontroliuoti, supranta, kad turi gyventi be alkoholio, jeigu nori išvengti nelaimių sau ir savo artimiesiems. Draugijos grupių tinklas apima 134 šalis, tačiau jokios griežtos organizacinės struktūros draugijoje nėra. Pagrindinis tikslas yra vienas: gyventi blaivų gyvenimą ir padėti tiems, kurie kreipiasi, prašydami padėti mesti gerti. Susitikimų metu džiaugiamasi  naujais nariais. Jeigu susitikimų metu prašoma pasidalyti patirtimi, kaip išsigydyti nuo alkoholizmo –  tai daroma, bet niekam savo patirties neprimetama.

AA nariai labai įvairaus amžiaus, išsilavinimo, visuomeninės ir materialinės padėties. Kai kurie iš grupių gėrė daugelį metų, kol suprato, kad jau nebepajėgia kovoti su potraukiu alkoholiui. Kiti, laimei, suprato tai gerokai anksčiau, kol dar buvo jauni arba kai tik pradėjo gerti.

Alkoholizmo pasekmės pasireiškia taip pat nevienodai. Kai kas kreipiasi į AA jau visiškai smukęs, kai kas praradę savigarbos jausmą; sugriovę šeimą; nusmukę tiek, kad gyvena ,,landynėse“. Kai kurie  ne kartą buvo kalėjimuose arba priverstinio gydymo ligoninėse. Jų elgesys buvo nusikaltimas šeimoms, darbdaviams, sau patiems ir visai visuomenei. Bet ir tie, kurie niekada nepakliuvo į kalėjimus ar priverstinai nesigydė, kurie dėl alkoholizmo neprarado darbo, nesuardė šeimos, taipogi suprato, kad alkoholizmas trukdo normaliai gyventi.

Tarp grupių narių yra visų tikybų atstovų, pasitaiko netgi ateistų ir agnostikų. Daugelis religinių lyderių sveikina tai, kad AA gausėja. Tačiau kad būtum nariu, nebūtina priklausyti kokiai nors religijai ar bažnyčiai.

Šias grupes vienija visiems bendra alkoholizmo problema. Tai, kad visi susitinka, bendrauja ir visi kartu padeda kitiems alkoholikams, duoda didžiulės naudos. Kažkada juos visus buvo pavergęs alkoholis, dabar dauguma jų negeria ir neturi noro gerti.  Neabejojama, kad AA programa padeda  praktiškai visiems, kurie nuoširdžiai ir rimtai nori atsikratyti šio žalingo įpročio. AA dėka  išmokstama geriau suprasti save ir alkoholizmo prigimtį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close