Vaiko sveikatos patikrinimas – metas planuoti vizitą pas šeimos gydytoją ir odontologą

   Visi jaučiame, kaip greitai bėga laikas, tad vos prasidėjus naujiems mokslo metams suprantame, kad po trumpo laiko prasidės atostogos. Tačiau netrukus atskries kiti mokslo metai, kuriems turėtumėte ruoštis ne paskutinėmis rugpjūčio dienomis.

    Kadangi, kaip kiekvienais metais, o šie nėra išimtis – ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų tėveliai iki naujų mokslo metų turės pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą ugdymo įstaigoms. Vasara yra puikus metas ne tik atostogauti, bet ir neskubant, nepatiriant streso pasitikrinti mokinio sveikatą. Priešingu atveju vasaros pabaigoje, rudens pradžioje gydymo įstaigose nusidriekia eilės ir daug visiškai nereikalingos įtampos, kurios galima išvengti.

Svarbu nepamiršti, jog vaiko sveikatos pažymėjimas susideda iš dviejų dalių: sveikatos patikrinimas pas šeimos gydytoją, kai mokiniui patikrinamas regėjimas, pamatuojamas kraujospūdis ir daugelis kitų rodiklių ir antroje dalyje vaikas pasitikrina dantų ir žandikaulių būklę odontologo konsultacijos metu. Tik toks sveikatos patikrinimas yra pilnas ir informatyvus.

Taip pat svarbu akcentuoti, kad šeimos gydytojas bei gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę turi įvesti į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą, kad būtų užtikrintas vaiko sveikatos duomenų konfidencialumas. Reikėtų suprasti, jog vaiko sveikatos patikrinimas nėra tik „popierėlis“, nes tik įvertinant sveikatos būklę gydytojas gali pateikia rekomendacijas, kuriomis remiantis vaikui sukuriama saugi aplinka mokykloje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close