Vyko seminaras „Užkrečiamųjų ligų aktualijos“

Balandžio 24 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento ir Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotas seminaras „Užkrečiamųjų ligų aktualijos“, kuris buvo skirtas visuomenės ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistams, socialiniams darbuotojams, seniūnijų darbuotojams ir kitiems specialistams.

Seminaro tikslas – apžvelgti naujus užkrečiamųjų ligų iššūkius, erkių platinamų ligų ir tuberkuliozės epidemiologinę situaciją. Seminaro metu ypatingas dėmesys buvo skirtas tuberkuliozės valdymui ir erkių platinamų ligų specifinėms bei nespecifinėms prevencijos priemonėms, ligų sergamumo analizei.

Visgi, viena iš svarbiausių ir efektyviausių prevencinių priemonių užkrečiamųjų ligų srityje yra rankų plovimas, higiena, skiepai bei atsakinga elgsena. To būtina mokyti vaikus ir formuoti sveikus įpročius nuo mažens. Kalbant apie šių laikų ,,baubą“ – erkes, akcentuota tinkama apranga, repelentai, po kiekvienos iškylos į lauką ar gamtą, apsižiūrėjimas, išpurtymas drabužių. Žinoma, skiepai nuo erkinio encefalito – efektyviausia apsaugos priemonė, bet tai ne vienintelė erkių platinama liga.