Menu Close

SUAUGUSIŲJŲ GLOBOS SĄLYGOS TAIP PAT REGLAMENTUOJAMOS

Šiuo laikmečiu, didėjant darbingo amžiaus žmonių užimtumui ir mažėjant galimybėms pasirūpinti senyvo amžiaus ar savarankiškai jau nebegalinčiais gyventi artimaisiais, ar tiesiog keičiantis nuostatoms į stacionarios globos įstaigas, vis didėja poreikis, o tuo pačiu ir pasiūla, stacionarios globos paslaugų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad ir šioms paslaugoms galioja higienos normos reikalavimai, kuriuos pravartu žinoti ne tik paslaugas teikiančioms įstaigoms, bet ir jomis besidominčiai ar besinaudojančiai visuomenei.

Primename, kad gyvenamojoje patalpoje, kurioje ketinate įkurdinti savo artimąjį, nustatytas minimalus plotas vienam paslaugų gavėjui (gyventojui) – 5 kv. m. Kad gyventojai jaustųsi patogiai, numatyta, kad vienoje patalpoje negali būti apgyvendinti daugiau kaip keturi asmenys. Vyrai ir moterys apgyvendinami atskirai (išimtys taikomos tik sutuoktiniams). Gyvenamojoje patalpoje langai turi būti varstomi (kad būtų galima patalpas natūraliai vėdinti), o apsaugai nuo tiesioginių saulės spindulių turėtų būti įrengtos užuolaidos ar žaliuzės. Gyvenamajame kambaryje kiekvienam gyvenančiam asmeniui turi būti skirta lova, spintelė, kėdė, spinta ar uždara spintos dalis. Iš minkštojo patalpų inventoriaus kiekvienas asmuo turėtų gauti čiužinį, pagalvę, antklodę, paklodę, pagalvės ir antklodės užvalkalus, lovatiesę ir du rankšluosčius. Lovos skalbiniai, rankšluosčiai, drabužiai turi būti švarūs ir išlyginti bei keičiami pagal poreikį, bet ne rečiau kaip kas 7 dienas. Personalui privalu negalinčius savimi pasirūpinti paslaugų gavėjus apiprausti kiekvieną dieną, o maudyti pagal poreikį, bet ne rečiau kaip kartą per 7 dienas. Tai pat svarbu, kad tualeto patalpose netrūktų priemonių asmens higienai: skysto muilo, vienkartinių rankšluosčių (galimas ir elektrinis rankų džiovintuvas), tualetinio popieriaus.

Primename, kad gyvenamieji kambariai jokiu būdu negali būti įrengiami rūsiuose ar pusrūsiuose (cokoliniuose aukštuose), o jei patalpose vyksta remontas, remontuojamos patalpos nuo gyvenamųjų turi būti sandariai izoliuotos – gyventojai neturėtų kvėpuoti remonto metu susidarančiomis dulkėmis ar išsiskiriančiomis cheminėmis medžiagomis.

Visi reikalavimai stacionarioms suaugusiųjų globos įstaigoms plačiau – Lietuvos higienos normoje HN 125:2011 „Suaugusiųjų asmenų stacionarios socialinės globos įstaigos: bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.

 

Vidaus administravimo skyriaus vedėja

Sonata Kunickienė

 

 

 

 

 

Skip to content